Tisztelt Kollégák!
A NetSkills Challenge verseny szervezői kérésének megfelelően két dologról kell nagyon röviden beszélnem:
- arról, hogy miért támogatjuk ezt a versenyt
- és arról, hogy ki is az a NETvisor.
Talán a fontosabbal kezdeném, azzal, hogy miért támogatjuk a versenyt, s ezen keresztül talán az is kiderül, hogy ki az a NETvisor.
Egy ember és nemkülönben egy cég olyan dolgot támogat szívesen, ami saját értékrendjében is előkelő helyen szerepel.
A magyarországi köz és felsőoktatás, s ezen belül a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, annak Villamosmérnöki és Informatikai Kara, a Kar keretei között belül működő tanszékek, a tanszékeken dolgozó oktatók és kutatók számomra igazi értéket képviselnek.
Ezen túlmenően azt is mondhatom, hogy családi kötelékeim, szakmai múltam – a diákként és egyetemi dolgozóként eltöltött 20 év miatt, a MAB Villamosmérnöki és Informatikai bizottságban végzett munkám, a NETvisor és a BME közös K+F projektjeinek tapasztalatai kapcsán – az itt dolgozók emberileg is közel állnak a szívemhez.
Természetesen a céges és személyes kötődésnél sokkal fontosabb, hogy ez az intézményrendszer és az itt tanuló illetve az itt végző diákok Magyarország fejlődésének egyik legfőbb biztosítékát jelentik.
Talán tudják, hogy a magyarországi foglalkoztatottak mintegy 3%-át adó infokommunikációs szektor a GDP 10%-12%-át adja. Azaz átlagban négyszer olyan termelékenységgel működik, mint a magyar nemzetgazdaság!
Ennek tudatosulnia kellene minden magyar állampolgárban, s ez alapján megfelelő következtetéseket kellene levonnia minden magyar vállalkozásnak, s legfőképp a felelős kormányzati döntéshozóknak.
Megfelelő és méltó feltételeket kell teremtenünk az itt folyó munkának. A NETvisor és dolgozói együttesen évi több százmilliós éves adóbefizetést teljesítenek. Cégünk ezen túlmenően a maga szerény módján igyekszik a fentiekben indokolt elismeréshez és a szükséges támogatáshoz hozzájárulni.
A NETvisor egy 50 fős informatikai és kommunikációs kisvállalkozás, aki a rendszerintegrációs tevékenysége mellett komplex informatikai és távközlési rendszerek felügyeletére alkalmas alkalmazásokat fejleszt, amely alkalmazások már a világ közel 50 országában működnek.
Termékeink fejlesztését önállóan, Európai Uniós projektek és magyarországi egyetemekkel (így a BME-vel és ELTE-vel) folytatott együttműködési projektek keretében végezzük. Alkalmazottaink több mint 80%-a az említett egyetemeken, elsősorban a BME Villamosmérnöki és Informatika Karán szerezte diplomáját.
Számunkra az a fontos, hogy itt magas szintű képzés folyjék, hogy jól képzett mérnökök végezzenek, akik hazánkban dolgozva tudnak majd boldogulni és építhetik szakmai karrierüket.
Ezért is támogatjuk a Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék által szervezett „NetSkills Challenge” versenyt, s ezért szeretnék megköszönni a versenyt szervezők áldozatos és professzionális munkáját.
Végezetül és természetesen sok szeretettel és elismeréssel gratulálok a verseny győzteseinek.